kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

9. leden 2020

Vybavení laboratoře strojového vidění ImproLab na FIT ČVUT

Vytvořil:

Michal Kebo

V roce 2018 jsme se podíleli na vybavení laboratoře strojového vidění a zpracování obrazu ImproLab na ČVUT v Praze v hodnotě mnoha miliónů korun. Součástí dodávky byly kamerové komponenty pro různé oblasti a typy úloh – od plošných a řádkových kamer, přes UV kamery, vysokorychlostní kamery a termokamery, až po ToF kamery a 3D laserové profilometry. A také mnoho dalších komponent – speciálních objektivů, osvětlovačů a příslušenství.

Vznik laboratoře byl motivován především z důvodu pokrytí poptávky po řešeních konkrétních úloh z průmyslu. Laboratoř je využívána jednak pro pedagogickou činnost a výuku studentů univerzity, a také pro výzkumnou činnost a řešení reálných průmyslových aplikací firem, které po univerzitě požadují zpracování studií proveditelnosti a návrhy řešení.

První dvě konkrétní úlohy laboratoře ImproLab byly kontrola panelů z napěněného skla, kdy vyrobené panely podléhají přísným kvalitatitvním kritériím a druhá úloha pak kontrolovala přítomnost vad a škrábanců na sklech. 

Správcem Laboratoře zpracování obrazu ImproLab je Ing. Jakub Novák (na prvním obrázku) a vedoucím je doc. RNDr. Ing. Marcel Jiřina, Ph.D.

Vybavení laboratoře bylo z části financováno z univerzitního rozpočtu a z části s evropského fondu.

ImproLab 1 ImproLab 2 ImproLab 3 ImproLab 4

ImproLab 5 ImproLab 6 ImproLab 7 ImproLab 8

Odkaz na článek na portálu infobiz.cz

Logo
Top