kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

25. říjen 2018

VISION 2018 – Největší evropský veletrh strojového vidění ve Stuttgartu

Vytvořil:

Tomáš Gřeš

Všichni, kdo ve strojovém vidění něco znamenají, se v listopadu sejdou v Německu. Podívejte se, co budou vystavovat naši nejvýznamnější dodavatelé a získejte vstupenku zdarma. Vybrali jsme pro vás 10 exponátů a prezentací, které určitě nesmíte minout!

Některé vystavované exponáty znáte z našich stránek, nebo z newsletterů. Výrobci však budou představovat i technologické novinky a výrobky, které teprve půjdou do prodeje. Při návštěvě jejich stánku máte jedinečnou šanci vyjádřit svůj názor, nápad či komentář k nabízeným produktům. Možná to bude právě váš nápad, který ovlivní funkce nebo vlastnosti výrobku, který zanedlouho přijde na trh. Přijďte se podívat.

Tip: Naše firma ATEsystem není vystavovatelem na tomto veletrhu. Nicméně náš tým se zde bude pohybovat ve dnech 6. – 7.11. Máte-li zájem, bude nám potěšením se s Vámi setkat na stánku některého z našich partnerů. Můžeme také zprostředkovat schůzku či jednání. Prostě nám napište - Kontakty.

Vision 2018

Datum: 6. – 8. listopadu 2018
Kde: Messe Stuttgart

Odkaz na Google Maps
Odkaz na web akce 

 

1 ) 20 megapixelová kamera Basler

Čtenáře sledující naše novinky nepřekvapí prezentace 20 megapixelové kamery Basler se snímačem IMX183. Vynikající barvy a ostrost obrazu vylepšuje integrovaná funkce PGI. Jinak se jedná o kameru, která se kromě snímače neliší od ostatních kamer Basler stejné řady. To přináší výhodu projektantům, kteří nemusí zkoumat mechanické vlastnosti a rozměry kamery. Programátoři nemusí řešit softwarovou kompatibilitu, prostě kameru použijí rychle a účelně, tak, jak jsou zvyklí... :-)

Na stánku budou přítomni také vývojáři a inženýři z technické podpory. Přijďte se s nimi seznámit!

Basler – 1E42 

Tip: Klikněte si pro vstupenku zdarma

 

2 ) Vývojový kit pro vestavné kamery

Malé vestavné kamery Basler dart jsou připraveny pro hromadné nasazení ve vašich přístrojích a systémech. Aby se vám Vaše přístroje a systémy lépe vyvíjely, vymysleli kolegové z Basleru vývojový kit s procesorem, konektory, kabeláží a propracovaným SDK včetně příkladů pro programátory. Přijďte se podívat, jak to vypadá naživo. Klíčová slova pro geeky: Qualcomm System On Chip, Snapdragon 820, Linux, kamera daA2500-20mm, objektiv M12.

Basler – 1E42

 

3 ) 10 gigabitů pro pravé barvy

Vývojáři z JAI jsou experti na vícečipové kamery. Právě tato technologie bude excelovat v několika exponátech na jejich stánku. Pro ukázku vybíráme 3-čipovou řádkovou kameru, jež najde uplatnění v aplikacích s důrazem na mimořádně věrné snímání barev. Úzké hrdlo při komunikaci s počítačem je u kamery vyřešeno použitím 10-gigabitového ethernetu. Není to však jediná technologická lahůdka na stánku JAI. Čtěte dále...

JAI – 1F50

 

4 ) Polarizační kamera JAI

Technicky unikátní kamera, která pracuje s polarizací ve čtyřech směrech už na úrovni snímače. Není nutná instalace filtru před objektiv a jeho mechanické natáčení. Kamera je schopná vnímat rovinu polarizace přicházejícího světla. Výstupem jsou čtyři obrazy pořízené v jednom čase. Díky této kameře můžete vyzvat na souboj všechny těžce snímatelné průhledné plasty a protivně lesklé hliníkové fólie a zjednodušit si práci při jejich vizuální kontrole.

JAI – 1F50

 

5 ) Voděodolné objektivy

Na stánku Kowa bude tentokrát bublat a zurčet vodní fontánka. Představovat se budou nové voděodolné objektivy (IP67) pro strojové vidění, které vycházejí z úspěšné konstrukce otřesuvzdorných objektivů. Tyto a jiné objektivy Vám rádi předvedou designéři optiky z Japonska a obchodníci z Německa.

Kowa – 1I62

 

6 ) Hyperspektrální kamera

Hyperspektrální kamery bývají obvykle velké, těžké a pořádně drahé. Ne každý však potřebuje superšpičkovou kameru se stovkami pásem. Proto přišla firma IMEC se speciálně upraveným čipem, který lze integrovat do jednoduché průmyslové kamery. Švýcarská firma Photonfocus integruje tyto čipy do těla malé kompaktní kamery růžovočerné barvy. Výsledkem je lehká kamera s minimálními rozměry, kterou lze namontovat i na dron. Přijďte se podívat na živou ukázku této zajímavé technologie. Pozor, živé demo s kamerou Photonfocus bude k vidění na stánku firmy Solpi.

Solpi - 1A09
Photonfocus – 1D54

 

7 ) Ultrarychlé zpracování obrazu na FPGA

Silicon Software – 1C72Na některé věci prostě nemůžete čekat. Ukázkovým příkladem je linka na třídění brambor. Taková brambora si prostě jede po dopravníku, na jehož konci padá do třídičky. Těsně pod okrajem dopravníku je kamera, která za letu bramboru nasnímá. Ve chvíli, kdy je brambora o kousek níže (stále volně padá), tak už vyhodnocovací algoritmus ví, jestli ji může propustit dále do zásobníku. Je-li zelená nebo nahnilá, tak ji doslova „odpinkne“ mimo zásobník. Aby systém třídění dokázal nasnímat, vyhodnotit a provést akci ještě za volného pádu brambory, musí být provedeno vyhodnocení obrazu v mimořádně krátkém čase. A přesně pro tyto účely slouží karty Silicon Software s konfigurovatelným hradlovým polem, pro něž se využívá software Visual Applets 3. Je to grafické programování, přijďte se podívat, jak jednoduše to jde.

 

8 ) Multispektrální osvětlení

Moderní osvětlovače pro strojové vidění jsou obvykle postaveny na LED diodách. Effilux je známý výrobou velmi výkonných velkoformátových světel s vysokým svítivým výkonem. Málo se ovšem ví, že tato světla nabízí také se zvýšeným krytím IP67 a IP69. K pro potravinářský a chemický průmysl. Na veletržním stánku budou k vidění také multispektrální LED osvětlovače a SWIR světla pro okem neviditelné vlnové délky 900 – 1500 nm. A prý se máme těšit na překvapení :-)

Effilux – 1H65

 

9) Pulzní světla pro velmi krátké expozice

Pokud snímáte malé výrobky (např. elektronické součástky) pohybující se po dopravníku, tak by vás mohla zajímat pulzní světla CCS. Jedná se o inovovanou řadu světel s vysoce svítivými LED s intenzitou měřenou v milionech luxů. K dispozici jsou sloupcová světla, prstencová světla, včetně těch s nízkým úhlem vyzařování, kopulová (DOME) i koaxiální.

CCS Europe – 1H53

10) 120 megapixelů

Na závěr zde máme pro příznivce extrémního rozlišení kameru přesně se 121 710 464 pixely. Takto vysoké rozlišení umožňuje snímat velké plochy, například desky s plošnými spoji, nebo polovodičové wafery, s opravdu velkou přesností. Kameru pro vás vyrobila firma SVS-Vistek.

SVS-Vistek – 1E71

Logo
Top