kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

7. květen 2020

Tunnel dome light - Osvětlovače od CCS speciálně pro řádkové kamery

Vytvořil:

Michal Kebo

Kopulovitá (také kupolovitá nebo dome) světla od japonského výrobce precizních osvětlovačů CCS jsou určena výhradně pro řádkové kamery. Světlo z LED diod je rozptýleno uvnitř kopulovité konstrukce osvětlovače, aby rovnoměrně osvětlovalo celý povrch snímaného předmětu.

  • omezení nadměrného přeexponování či podexponování předmětu
  • dostupné ve 2 modelových řadách, 16 různých délkách a ve 3 barvách - celkem 96 modelů
  • Délka osvětlovače 100-1600 mm
  • Chladící systém bez ventilátoru pro použití také v provozech náchylných na čistotu a prach (například kontrola PCB)

Tunnel dome light od CCS - modelové řady LN-EAA a LN-EBA

Série LN se vyrábí ve dvou variantách - řada LN-EAA má šířku vyzařované plochy 50 mm a řada LN-EBA šířku vyzařované plochy 100 mm.

CCS LN-EAA a LN_EBA - dome osvětlovače pro řádkové kamery

Využití a typické aplikace

Díky válcovitému designu osvětlovačů řady LN je možno osvítit snímaný předmět homogenně po celé ploše (180°), což je u mnohých aplikací s řádkovými kamerami velmi žádoucí.

Uplatnění tak řada CCS LN nalezne například při inspekci plechovek, lahví a dalších oblých a válcovitých tvarů, či plastového granulátu, ale i mnoha dalších produktů a polotovarů, kde je potřeba osvítit předmět stejnoměrně ze všech stran (jak je vidět na obrázcích níže).

      

Obr: Vlevo - osvit přímým řádkovým světlem na nerovnoměrném povrchu způsobuje přeexponování a podexponování, což vede ke ztrátě detailů; Vpravo - rovnoměrně rozptýlené světlo z tunnel dome light výrazně snižuje tyto efekty.

granule - nasvícení oválného vzorku přímým světlem    

Obr: Vlevo – nasvícení oválného vzorku přímým světlem; Vpravo – nasvícení oválného vzorku tunnel dome světlem

Společnost ATEsystem s.r.o. je oficiálním distributorem světel značky CCS pro Českou republiku a Slovensko. Poskytujeme nadstandardní technickou podporu a poradenství při řešení problémů spojených s návrhem a realizací komplexních projektů. Součástí našich služeb je také návrh vhodného světla pro konkrétní aplikaci, testy na vzorcích a možnost zapůjčení produktů k vyzkoušení. Máte-li o CCS  řady LN-EAA/EBA nebo jiné osvětlovače  zájem, kontaktujte nás.

Logo
Top