kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

13. duben 2015

Sony ukončuje výrobu CCD snímačů v roce 2017

Vytvořil:

Tomáš Gřeš

Společnost Sony informovala o svém záměru ukončit výrobu všech CCD snímačů, které jsou součástí několika našich produktových řad.

Společnost Sony, největší výrobce CCD senzorů pro průmyslovou i spotřební elektroniku, se rozhodla ukončit výrobu CCD čipů a v budoucnu se bude soustřejit na rozvíjející se technologii CMOS.

V této souvislosti zveřejňujeme prohlášení společnosti Basler k ukončení výroby CCD snímačů společnosti Sony:

Vážení zákazníci,

Rozhodli jsme se Vás informovat o opatřeních, která společnost Basler podnikne v souvislosti s oznámením společnosti Sony o ukončení výroby CCD snímačů. Společnost Sony nás informovala o svém záměru ukončit výrobu všech CCD snímačů, které jsou součástí několika našich kamerových řad.

Plán ukončení výroby těchto snímačů obsahuje následující milníky:

  • Poslední objednávky snímačů se musí uskutečnit do konce srpna 2015
  • Výroba waferů bude ukončena od března 2017
  • Dodávky/expedice snímačů budou probíhat do března 2020

Basler je v úzkém kontaktu se společností Sony, abychom mohli projednat řádné provedení těchto milníků. Společnost již interně začala plánovat aktivity týkající se dotčených snímačů, aby mohla zajistit spolehlivé a dlouhodobé dodávky existujících produktů naší společnosti během ukončování výroby těchto snímačů. Navíc máme v úmyslu rozšířit životnost kamer, kterých se to týká, i po roce 2020. Tyto kroky by měly spolehlivě podpořit existující či plánované nasazení produktů firmy Basler.

Kromě toho společnost Basler zajistí hladký přechod ze současných produktů s CCD snímači na produkty Basleru s CMOS snímači. V současné době Basler nabízí celou škálu produktů s CMOS snímači, které umožňují snadný přechod již nyní.

Trend výměny CCD snímačů za CMOS snímače jsme již předvídali. Naše současné a budoucí portfolio produktů zahrnuje bezpečné a rentabilní náhradní produkty s CMOS snímači, které budou využitelné i v budoucnosti. Brzy také připravíme program, pomocí kterého bychom Vás chtěli aktivně informovat o možnostech přechodu v rámci našeho portfolia, v průběhu ukončování výroby CCD snímačů společnosti Sony i po jejím ukončení.

Můžete si být jisti, že společnost Basler řeší tuto záležitost s nejvyšší prioritou a je odhodlána ji řídit na vysoké profesionální úrovni, a to jak z pohledu spolehlivého dodavatelského řetězce, tak náhradního portfolia produktů.

Průběžně Vás budeme informovat o detailech týkajících se stavu dodávek a nových produktů v našem portfoliu, které Vám umožní přechod z CCD na CMOS technologii.

S pozdravem,

Arndt Bake, ředitel pro marketing

Originál prohlášení naleznete ke stažení na této stránce.

Tým odborníků společnosti ATEsystem s..r.o. Vám poradí s výběrem té správné kamery pro Vaši aplikaci.

Chci poradit s výběrem kamery!

Logo
Top