kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

29. srpen 2019

Robustní antivibrační objektivy Kowa

Vytvořil:

Michal Kebo

Stává se vám, že se objektiv rozostří v důsledku vibrací? Velmi často je to kvůli tomu, že se vlivem vibrací povolí či ztratí pojistné šroubky na objektivu. Přinášíme vám efektivní řešení od Kowa, jak tomuto problému zabránit.

Přesně pro účely aplikací v průmyslových podmínkách, kde vlivem silných vibrací dochází k uvolnění pojistných šroubků a rozostření objektivu, vyvinula japonská společnost Kowa robustní a antivibrační objektivy série JCM-V pro 2/3" a série HC-V pro 1". 

Objektivy Kowa HC-V a Kowa JCM-V mají pevnou ohniskovou vzdálenost, unikátní mechanickou konstrukci a vysokou optickou odolnost, díky kterým jsou proti vibracím a nárazům extrémně odolné. Všechny objektivy Kowa JCM-V a HC-V jsou opatřeny C-mount závitem a mají krátkou pracovní vzdálenost.

Všechny vnitřní skleněné prvky objektivů Kowa JCM-V 2/3" a HC-V 1" jsou slepeny a dvoucestná reverzibilní matice fixuje ostřící kroužek pevně na svém místě.

Nastavení clony se provádí jejím vložením do těla objektivu (viz další obrázek).

Kowa HC-V a JCM-V - fixed focus

 

Kowa HC-V a JCM-V

Pro zaostření a zajištění polohy slouží červený kroužek (viz obrázek vpravo). Pokud je nebezpečí opravdu silných vibrací, které by i tak dokázaly časem objektiv rozostřit, je možno závit zajišťovacího kroužku zalepit speciálním lepidlem, které má Kowa ve svém portfoliu.

Použití  najdou objektivy Kowa JCM-V a Kowa HC-V ve velké škále průmyslových aplikací, ve obtížných pracovních podmínkách a také například v robotických aplikacích. 

Logo
Top