kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

6. červen 2019

Průmyslové kamerové HDMI sestavy pro "živý náhled" bez použití PC

Vytvořil:

Zdeněk Šebestík

Kamerové HDMI sestavy s živým náhledem lze použít v mnoha průmyslových i neprůmyslových aplikacích. Typické použití je při sledování procesu výroby a usnadnění práce obsluhy výrobního zařízení, například při vizuální kontrole výrobků, ať už z pohledu kvality kontrolovaných výrobků, při kontrole správného usazení výrobků, nebo pro navádění nástrojů, manipulátorů a podobně.

HDMI sestavaKlíčové vlastnosti

  • vysoké rozlišení (Full HD, nebo HD)
  • široké spektrum možnosti použití
  • robustní průmyslové provedení 
  • eliminace potřeby PC, či jiného zařízení
  • živý obraz bez zpoždění
  • snadné připojení Plug & Play
  • možnost použítí mnoho typů objektivů  (objektivy navrhujeme vždy dle konkrétní aplikace)
  • možnost použítí jak s klasickými kancelářskými, tak i průmyslovými monitory od velikosti 10"
  • snadná instalace do nejrůznějších typů zařízení pomocí profilových a uchycovacích systémů (ITEM, Bosch, Alváris, Balluff)
  • možnost použít i jako stolní zařízení (náhrada, doplněk k mikroskopu)

Popis produktu

Kamerová sestava HDMI je kompaktní set kamery, ovladače pro nastavení kamery, objektivu, monitoru, potřebné kabeláže a napájení a volitelně také stojanu pro upevnění kamery nad sledovaný objekt. Doplňkové vybavení kamery jsou pak světla, filtry, kryt kamery, nahrávací nebo multizobrazovací zařízení nebo speciálně upravené držáky kamery.

Velkou výhodou našich kamerových HDMI sestav, oproti klasickým bezpečnostním IP kamerám a průmyslovým kamerám, je i jednoduchá instalace. Kamery použité v našich sestavách jsou Plug & Play - kameru stačí pomocí HDMI kabelu připojit k monitoru a napájení. Další plus je téměř nulové zpoždění obrazu oproti IP kamerám, tj. živý náhled sledujete v reálném čase bez zpoždění.

Kamerovou sestavu HDMI je možno použít všude tam, kde stačí pouze živý náhled a není nutné obraz jakkoliv dále zpracovávat, tedy v případech, kdy není potřeba využít PC.

Kamery se vyrábějí v rozlišení HD nebo Full HD. S vhodným monitorem dosáhnete maximálního využití senzoru kamery. Lze je použít v kombinaci jak s klasickým kancelářským monitorem, tak s průmyslovými monitory.

Sestavy se připravují vždy na míru konkrétní aplikaci, s komponenty, které přesně odpovídají požadavkům koncového uživatele.

HDMI sestava 2Typické aplikace pro HDMI sestavu

Využití najde HDMI sestava všude tam, kde má obsluha do stroje či zařízení obtížný přístup nebo je špatná viditelnost sledované části. Sestavy HDMI vlastně fungují jako třetí oko obsluhy. Typicky se jedná o zadní část strojů, uzavřené komory, uzavřené robotické pracoviště, či jinak nepřístupná místa.

Další velmi časté použití těchto sestav je například použití jako náhrada nebo doplněk k mikroskopovému pracovišti. Takovéto pracoviště poskytuje lepší ergonomii pro pracovníky a pracovník má k dispozici monitor s živým náhledem, místo nutnosti zkoumat vzorek přes okulár mikroskopu v nepřirozené poloze.

Kamerové HDMI sestavy lze také použít pro zobrazení okolního prostředí strojů (pro obsluhu jeřábů, vysokozdvižných vozíků, manipulační a zemědělské techniky).

Máte-li zájem o sestavu HDMI kamery pro živý náhled, neváhejte nás kontaktovat!

Kamerovou sestavu HDMI je možno použít všude tam, kde stačí pouze živý náhled a není nutné obraz jakkoliv dále zpracovávat nebo tam, kde není vhodné či možné použít kamery připojené k PC, či jinému zařízení.

Zaměnit za: Kamerovou sestavu HDMI je možno použít všude tam, kde stačí pouze živý náhled a není nutné obraz jakkoliv dále zpracovávat, tedy v případech, kdy není potřeba využít PC.

Logo
Top