kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

2. březen 2016

Objektivy Kowa odolné proti otřesům a vibracím

Vytvořil:

Tomáš Gřeš

Robustní megapixeové objektivy Kowa (C-mount) se zvýšenou odolností proti vibracím a nárazům. Jsou vhodné pro použití ve vozidlech a UAV, na mobilních robotech a manipulátorech. Objektivy jsou určeny pro kamery se snímači o optické velikosti až 1".

Logo KowaSérie objektivů Kowa JCM-VHC-V je určena zejména pro prostředí s velkými vibracemi a nárazy i jinak náročné aplikace vyžadující mimořádnou mechanickou odolnost a vysokou optickou přesnost. Unikátní mechanický design zajišťuje optickou a mechanickou stabilitu v průmyslových podmínkách.

Všechny vnitřní skleněné prvky objektivů jsou slepeny a dvoucestná reverzibilní matice fixuje ostřící kroužek na místě:

Fixace fokusu

Aby objektiv obsahoval minimum pohyblivých prvků, tak nastavení clony neprobíhá pomocí nastavovacího kroužku jako u běžných C-mount objektivů, ale clona se prostě vymění a pak zašroubuje. Sada clon je součástí balení objektivu.

Výměna clony

Pro větší stabilitu a proti uvolnění je možné všechny závity zalepit speciálním lepidlem (doporučeno lepidlo ThreeBond 1401).

Objektivy jsou oficiálně určeny pro kamery pro strojové vidění s megapixelovými čipy, ale například řadu HC-V je možné použít i s 5 MP snímači (1") s velikostí pixelu 5 mikrometrů.

Řady objektivů

ObrázekŘadaOpt. velikostZávit objektivuOhnisková délka
Kowa LM35JCM-VLMxJCM-V2/3"C-mount8 až 50 mm
Kowa LM35HC-VLMxHC-V1"C-mount8 až 50 mm

Prodej a technická podpora

Společnost ATEsystem s.r.o. je oficiálním distributorem objektivů značky Kowa pro Českou republiku a Slovensko. Poskytujeme nadstandardní technickou podporu a poradenství při řešení problémů spojených s návrhem a realizací komplexních projektů. Součástí našich služeb je také návrh vhodného objektivu pro konkrétní aplikaci, testy na vzorcích a možnost zapůjčení produktů k vyzkoušení.

Logo
Top