kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

4. září 2013

Nový pylon 4 Camera Software Suite pro kamery Basler

Vytvořil:

Tomáš Gřeš

Německý výrobce průmyslových kamer, firma Basler AG, vydává novou verzi softwarového balíku pylon s pořadovým číslem 4. Hlavní novinkou je podpora kamer s USB3.0 rozhraním a standardem USB3 Vision. Od nynějška se SDK a balík aplikací pro nastavení a testování kamery jmenuje pylon Camera Software Suite.

Basler pylon 4 Camera Software SuiteCo je nového

  • Podpora kamer USB3 Vision (řada ace)
  • Oficiální podpora Windows 8 (i předchozí verze fungovaly, byť nebyla deklarována podpora Win8)
  • Nový IP Configuration Tool pro připojení gigabitové kamery (byl představen již ve verzi 3.2.3)
  • Nový USB konfigurátor pro kontrolu stavu připojeních kamer na USB3.0
  • SDK: Podpora Vision Studio 2012

Novinek a vylepšení je daleko více. Všechny naleznete v dokumentu Release Notes.

Podporované kamery a technologie

Pylon obsahuje ovladače nezbytné k provozu všech typů rozhraní (USB3 Vision, GigE Vision, IEEE1394, Camera Link) na kamerách Basler. Pylon Camera Software Suite podporuje tyto řady kamer: ace, aviator, pilot, scout, scout light, runner, a racer, a také starší typy A6xxf, A31xf a A102f.

Řádkové kamery řady sprint s rozhraním Camera Link nejsou podporovány. Pro jejich zprovoznění lze ale použít Camera Configuration Tool Plus (CCT+).

Nahrazení starší verze pylonu

Upozorňujeme, že každý balíček pylon je nezávislý na předchozích verzích. Vyšší verze nejsou aktualizací starších verzí. Pokud už máte instalovanou starší verzi balíku pylon SDK a používáte programové funkce ve své aplikaci, musíte vždy použít tuto starší verzi. Update na novou verzi pylonu je možný pouze po odinstalování staré verze. Pokud chcete novou verzi použít ve své aplikaci, je obvykle nutné provést kontrolu kompatibility a novou kompilaci zdrojového kódu.

Run-time verze balíku pylon

Pro běh aplikace (nikoli programování) je možné stáhnout balíček pylon ve verzi „redistributable“. Toto řešení je vhodné zvláště pro vestavné systémy. Tichá instalace je rovněž podporována.

Seznámení s pylon Camera Software Suite verze 4 na YouTube

Logo
Top