kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

1. duben 2020

Novinky v sérii JAI Fusion - tři modely multispektrálních prism kamer

Vytvořil:

Michal Kebo

Firma JAI zahájila novou etapu v multispektrálním snímání. Představila 3 nové kamery řady JAI Fusion, které se mohou chlubit nejen podstatným navýšením rychlosti a rozlišení. Disponují také moderními dvěma nebo třemi 3CMOS senzory v jedné kameře a reprezentují tak jeden z finálních kroků přechodu firmy JAI z technologie senzorů CCD na novější CMOS.

FS-1600D-10GE - front viewTři nové modely multispektrálních kamer JAI Fusion 2CMOS a 3CMOS s technologií "Prism" mají vyšší rozlišení a díky rozhraní 10 GigE také o poznání vyšší snímkovou rychlost. Technologie prism a dva, resp. tři CMOS senzory umožňují velmi detailní kontrolu zkoumaného předmětu ve viditelném spektru zároveň s NIR spektrem. Jsou proto velmi vhodné pro použití v potravinářském průmyslu, zemědělství, tiskařském průmyslu i v medicíně a laboratořích.

Klíčové vlastnosti

  • FS-1600D-10GE - rear viewRozlišení 1.6-3.2 MP, snímková rychlost 107-226 fps
  • Samostatná pásma a senzory pro viditelné spektrum a pro NIR (u modelu FS-3200T-10GE-NNC dokonce dvě oddělená NIR spektra)
  • Rychlé rozhraní 10 GigE
  • Moderní CMOS senzory IMX273 a IMX252
  • Pokročilé funkce (Single i Multi-ROI, PTP, 5x5 Debayering, Color Enhancer, Edge Enhancer a další)
  • Robustní průmyslový design

Prism technologie

Princip technologie spočívá v rozdělení dopadajícího světla pomocí optického hranolu a polopropustných zrcadel do dvou (resp. tří) pásem a jejich zpracování na samostatných senzorech. Výsledkem jsou pak samostatné dva (resp. tři) obrazy z jednotlivých pásem a senzorů. najednou. Princip prism technologie je graficky znázorněn na obrázku níže.

prism-technologie_2CMOS.3CMOS 

Máte tedy "all-in-one" řešení.

Visible NIR

Precizní oddělení vlnových délek

Zajišťuje velmi nízkou ztrátu intenzity světelných paprsků u jednotlivých kanálů a až o 20% vyšší NIR citlivost než u předešlých modelů JAI Fusion s čipy CCD.

       Odezva senzoru - FS-1600D-10GE a FS-3200D-10GE

Obr.: Vlevo pro 2-čipové modely FS-1600D-10GE a FS-3200D-10GE, vpravo pro 3-čipový model FS-3200T-10GE-NNC.

Použití a typické aplikace

Kamery JAI Fusion jsou vhodné pro všechny aplikace, kde je potřeba provádět detailní kontrolu viditelných i skrytých (okem neviditelných) prvků či vad najednou. Typické aplikace jsou tedy například v následujících oblastech a odvětvích:

Inspekce potravin (ovoce, zelenina, ořechy apod.)

Kontrola obalů, potisků a balení výrobku

Inteligentní zemědělství

Laboratorní výzkum a medicínské aplikace

Kontrola 2D tisku, cenin a bankovek

A mnohé další aplikace!

Logo
Top