kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

27. září 2016

Novinka: Objektivy Theia Technologies nejen pro strojové vidění

Vytvořil:

ATEsystem s.r.o.

Nově najdete v našem portfoliu objektivy amerického výrobce Theia Technologies určené pro strojové vidění a dohledové aplikace. Theia nabízí ultra širokoúhlé objektivy s unikátní technologií Linear Optical Technology, která eliminuje soudkovité zkreslení, typické pro ostatní širokoúhlé objektivy.

Logo Theia TechnologiesObjektivyTheia Technologies modelové řady SY125a-mNaše společnost ATEsystem s.r.o. se stala oficiálním distributorem průmyslových objektivů amerického výrobce Theia Technologies . V portfoliu naleznete široké spektrum objektivů – od varifokálních, přes objektivy ultra širokoúhlé a s vysokým rozlišením až po plně motorizované objektivy. Objektivy jsou určeny převážně pro dohledové a venkovní aplikace, inteligentní dopravní systémy a autonomní roboty. Unikátní optický design se uplatní také v průmyslu, v klasických aplikacích strojového vidění.

Ultra-širokoúhlé objektivy bez zkreslení

Širokoúhlé objektivy Theia jsou určeny zejména pro dohledové a outdoor aplikace. Většinu modelů lze pořídit s motorizovanou clonou (DC-iris, P-iris), nebo jako plně manuální. Většina širokoúhlých objektivů je vybavena unikátní technologií Linear Optical Technology®, která eliminuje soudkovité zkreslení, které je jinak typické pro objektivy s krátkou ohniskovou vzdáleností. Srovnání objektivů bez a s lineární technologií můžete vidět na tomto obrázku:

Srovnání Linear Optical Technology u objektivů Theia (vlevo) s klasickým širokoúhlým objektivem (vpravo)

Obrázek: Typický širokoúhlý obraz při 2,5 při ohniskové vzdálenosti 2,5 mm ve srovnání s objektivem Theia s Linear Optical Technology®

Ukázky obrázků s širokoúhlým objektivem

Motorizovaný objektiv Theia TL934Objektivy pro ultra-HD vysoké rozlišení

4k objektivy Theia jsou optimalizovány pro malé CMOS snímače s rozlišením až 5 a více megapixelů, a poskytují velmi dobré výsledky i s 12 megapixelovými kamerami. Součástí nabídky je také 360°objektiv typu rybí oko. Objektivy jsou k dispozici pro kamery se závitem C-mount nebo CS-mount, rybá oko pro S-mount.

Motorizované zoom a teleobjektivy

Pro automatizované systémy, mobilní roboty a dopravní systémy jsou určeny plně motorizované objektivy a teleobjektivy s krokovými motory. Objektivy lze velmi jemně doladit na požadované zvětšení a fokus. Clona je řiditelná systémem DC-iris, nebo jako P-iris. Většina objektivů navíc obsahuje přepínatelný IR filtr pro denní/noční režim provozu.

Obrázek pořízený objektivem Theia SL940A s 5-megapixelovou kamerou

Obrázek: Obraz z kamery s objektivem SL940A

Ukázkové obrázky z objektivu SL410

Návrh kamerového systému a rozšířená podpora

Naše společnost ATEsystem s.r.o. jakožto distributor hi-tech kamer, objektivů a dalších komponent pro strojové vidění poskytuje nadstandardní technickou podporu a poradenství při řešení problémů spojených s návrhem a realizací komplexních projektů. Součástí našich služeb je také návrh vhodného objektivu pro konkrétní aplikaci, testy na vzorcích a možnost zapůjčení produktů k vyzkoušení.

Zobrazit širokou nabídku objektivů Theia Technologies!

Logo
Top