kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

2. květen 2018

Nové funkce kamer Basler ace

Vytvořil:

Michal Kebo

Basler přidal do svých kamer řady Basler ace U a ace L funkce Vícenásobné ROI a PGI pro monochromatické kamery. Funkce byly doplněny do většiny kamer s moderními senzory ON Semiconductor PYTHON a Sony Pregius, což usnadní použití těchto modelů kamer a zvýší efektivitu při přenosu dat.

Německý výrobce kamer pro strojové vidění a vizuální inspekci Basler rozšířil funkce pro zpracování obrazu u svých novějších typů kamer řady Basler ace:

  • Funkce PGI pro monochromatické kamery
  • Funkce až osminásobného skládaného ROI (Stacked ROI)

Rozšíření funkcí se týká kamer Basler ace U a Basler ace L s výkonnými senzory ON Semicondutor PYTHON a Sony Pregius (IMX).

PGI pro monochromatické kamery

Doposud byla PGI implementována pouze v barevných kamerách a jednalo se o unikátní kombinaci funkcí debayering (5x5), color-anti-aliasing a zvýšení ostrosti obrazových informací získávaných z kamery. V porovnání s barevnými modely kamer nevyžadují jejich černobílé protějšky debyerizaci a color-anti-aliasing. Upravená verze patentované obrazové optimalizace PGI je nově přizpůsobena pro potřeby monochromatických kamer Basler ace.

Funkce PGI pro monochromatické kamery umožňuje použití nezpracovaných (raw) snímků při maximální snímací rychlosti senzoru. Dosáhneme tak rychlejšího zpracování obrazu, významné optimalizaci obrazové kvality a celkově úspory nákladů při vývoji aplikace. Funkce PGI zjednoduší použití kamer v aplikacích mnoha průmyslových oblastí a také umožní aplikace, které dříve nebylo možno kamerami Basler ace realizovat.

PGI pro monochromatické kamery je k dispozici pro všechny kamery řady Basler ace U a Basler ace L se senzory ON Semicondutor PYTHON a Sony Pregius.

Funkce PGI 1
Obrázek 1: Vylepšená ostrost obrazu a snížení šumu pomocí funkce PGI

Vícenásobné ROI: Až osminásobné skládané oblasti zájmu

Zvyšující se rychlosti cyklu, vyšší rozlišení a roustoucí objemy dat při vizuální inspekci vedou k nutnosti použití stále výkonnějšího hardware a algoritmů, které jsou schopny toto velké množství informací zpracovat. Díky nové funkci Vícenásobné ROI (Region of Interest) může být zaměření aplikace nyní definováno pro více menších oblastí zájmu najednou. Výběr více ROI umožňuje uživateli snížit množství přenášených dat, a tím zvýšit rychlost zpracování snímků. Funkce Vícenásobné ROI umožňuje použití až osmi (čtyř pro Sony IMX174) skládaných oblastí zájmů, které jsou výškově nastavitelné a mohou se vzájemně překrývat.

Basler nabízí funkci integrovanou v FPGA pro všechny modely ace U a ace L se senzory PYTHON od ON Semiconductor a některé modely s rychlými senzory Sony Pregius (konkrétně IMX174, IMX252, IMX250, IMX255, IMX253).

Stacked ROI feature 2 Stacked ROI feature 1 

Obrázek 2 a 3: Funkce Vícenásobné ROI umožňuje výběr více oblastí zájmu

Logo
Top