kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

27. červenec 2016

Nová sada funkcí PGI pro kamery nejen v dopravních aplikacích

Vytvořil:

Michal Kebo

Stáhněte si white paper vysvětlující přínosy sady funkcí PGI nových kamer Basler pro dopravní aplikace. PGI umožňuje snížení šumu, zvýšení ostrosti, antialiasing a zvýšení kontrastu přímo v kameře.

Sada funkcí vylepšení obrazu PGI v kamerách BaslerU nejnovějších modelů kamer Basler je nyní k dispozici sada funkcí pro optimalizaci obrazu – PGI, která zlepší vaše snímky bez snížení rychlosti kamery. Novou funkci PGI mají všechny kamery řady dart a pulse, modely řady ace se senzory Sony IMX a ON Semiconductor PHYTON.

Funkce PGI pro optimalizaci obrazu vylepšuje ostrost obrazu, snižuje šum, poskytuje barevný anti-aliasing i přesnější dopočítávání barev (5x5 debayering). Tato kombinace vám umožní získat optimální obraz v dopravních aplikacích jako například čtení SPZ, kontrola dálničních známek nebo rozeznání obličeje řidiče přímo z kamery bez nutnosti přidání dalšího procesoru pro zpracování.

Jak funkce PGI pracuje?

Interpolační algoritmus je upraven pro strukturu obrazu a poskytuje výrazné vylepšení ostrosti, což je užitečné především pro čtení a zpracování textových a číselných informací. Algoritmus pro potlačení šumu zároveň vylepšuje šumové charakteristiky obrazu a umožňuje tak kamerám pracovat i při špatných světelných podmínkách.

Kamery jsou standardně vybaveny funkcí pro přesnější dopočet barev (2x2 debayering), kdy se využívají sousední pixely pro výpočet skutečné barvy obrazu. To může v některých případech způsobovat nedokonalé přechody mezi barvami a další obtíže. Funkce 5x5 debayering používaná v sadě funkcí PGI přináší lépe definované přechody mezi barvami a minimalizuje artefakty v obraze. Kromě tohoto, konvenční algoritmy pro dopočty barev mohou obsahovat jiné barevné chyby, se kterými si nová sada funkcí Basler PGI ve většině případů poradí.

TIP: Podívejte se na video ukazující rozdíly a výhody použití PGI

Obraz bez použití funkce PGIObraz s funkcí PGI - zvýšení ostrosti

Obraz bez použití funkce PGIObraz s funkcí PGI - kvalitnější debayerizace 5x5

Výhody pro zákazníka, které vyplývají ze sady funkcí PGI v odvětví dopravy a přepravy:

  • Nízké zatížení procesoru díky zpracování obrazu přímo v kameře
  • Lepší výsledky identifikace v aplikacích ANPR (lepší rozpoznání a čtení SPZ)
  • Výrazně lepší kvalita obrazu

Detailní informace o nové sadě funkcí PGI najdete v dokumentu Better Image Quality with Basler PGI.

Máte další dotazy ke kamerám Basler, aplikacím v dopravním průmyslu či přímo k sadě funkcí PGI? Neváhejte nás kontaktovat.

Logo
Top