kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

1. srpen 2019

Nová funkce u kamer Basler ace 2 Pro - Pixel Beyond

Vytvořil:

Michal Kebo

Druhou z unikátních funkcí kamer řady Basler ace 2 Pro, která pomůže přizpůsobit senzor přesně dle vašich požadavků je funkce Pixel Beyond. Ideální řešení pro náhradu kamery se senzorem, který se již nevyrábí!

Pixel Beyond

Pixel BeyondChcete snížit rozlišení, ale zachovat zorné pole? Běžné faktory binningu to neumožňují? Chcete vyšší snímkovou frekvenci nebo byste chtěli co nejjednodušším způsobem nahradit kameru, která se již nevyrábí? Přizpůsobte svůj senzor vašim požadavkům – s Pixel Beyond!

Unikátní funkce nových kamer Basler ace 2 Pro Pixel Beyond používá interpolační metodu vyvinutou firmou Basler pro změnu velikosti pixelů. Podobně jako u standardních binning funkcí umožňuje tato funkce nastavení různých vlastností snímače.

Existují několik důvodů pro použití binningu: někteří uživatelé chtějí zvýšit jas svých snímků, jiní chtějí snížit množství přenášených dat. Někteří potřebují vyšší snímkovou frekvenci, jiní hledají nekomplikovanou náhradu za kameru, která se již nevyrábí. Ve všech těchto případech může binning pomoci.

Díky binningu můžete snížit rozlišení při zachování zorného pole a zlepšit určité hodnoty senzorů, jako je poměr signálu k šumu (SNR) a dynamický rozsah. Teoreticky se množství zpracovávaných dat zmenšuje, snímková frekvence je často vyšší a doba expozice kratší nebo obrázky jasnější. V praxi je však hlavní nevýhodou skutečnost, že konvenční binning je založen výhradně na spojení fyzických sousedicích pixelů.

Jaké jsou výhody Pixel Beyond?

Klasický binning probíhá na úrovni senzoru. Protože tato metoda binningu umožňuje pouze celočíselné násobky – například 2x2 nebo 3x3), lze rozlišení snížit pouze skokově – například na ¼ nebo 1/9. Žádoucí optimum často leží někde mezi, a tak není pomocí biningu realizovatelné.

Konvenční celočíselný binning

Obrázek 1: Klasický celočíselný binnig

Funkce Pixel Beyond založená na nové interpolační metodě umožňuje použití desetinných čísel kromě celočíselných faktorů.

Výsledek? Výrazně větší flexibilita!

Díky Pixel Beyond lze realizovat všechna představitelná rozlišení mezi ¼ a příslušným maximálním rozlišením senzoru. Za použití výkonného FPGA se toto zpracování pixelů provádí přímo v kameře.

Pixel Beyond - Flexi pixel

Obrázek 2: Pixel Beyond - flexi pixel

S unikátní funkcí Pixel Beyond mohou zákazníci například měnit rozlišení podle svých požadavků a snižovat tak množství přenášených dat. Pixel Beyond lze navíc použít k simulaci jiných snímačů s odlišnou velikostí pixelů. Můžete tak snadno nastavit vlastnosti jakéhokoliv snímače, který již například není v prodeji. To umožňuje snadný upgrade vašeho systému na nejnovější technologii bez nutnosti celý systém strojového vidění překonfigurovat.

Logo
Top