kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

10. červenec 2015

Nekomprimované vysokorychlostní video pro biomechaniku

Vytvořil:

ATEsystem s.r.o.

NorPix uvádí přenosný videorekordér až pro 4 synchronizované vysokorychlostní kamery do 330 snímků za sekundu při rozlišení 2048 x 1088 bodů při 8-bitové datové hloubce pro biomechanické aplikace.

Norpix - systém pro vysokorychlostní nahrávaní videaNorPix uvádí na trh nový přenosný model videorekordéru StreamPix Station pro 4 vysokorychlostní kamery pro biomechanické aplikace. Tento nový špičkový systém je založen na software StreamPix a může provádět záznam až ze čtyř synchronizovaných kamer rychlostí do 330 snímků za sekundu při rozlišení 2048 x 1088 bodů při 8-bitové datové hloubce. Nekomprimovaný formát zachovává všechna data a je tak vhodný pro následné zpracování obrazu počítačovým algoritmem.

Systém je vhodný pro biomechanické aplikace, kde je třeba snímat a analyzovat pohyb lidí a zvířat z více úhlů zároveň:

  • Vysokorychlostní snímání a analýza pohybu atleta
  • Přírodovědné obory, snímání kinematiky zvířat
  • Ergonometrie

Přenosný rekordér je vhodný i pro venkovní použití a je možné jej synchronizovat se zdroji reálného času IRIG-B nebo GPS. Systém je možné doplnit o další měření pomocí DAQ karty (např. teplota, rychlost větru, tlak atd.) Při snížení rozlišení je možné zvýšit i maximální snímkovou frekvenci na řádově tisíce snímků za sekundu. Systém je kompatibilní s kamerami mnoha výrobců a je možné jej nakonfigurovat pro různá komunikační rozhraní (CoaXPress, Camera Link, USB3 Vision, GigE Vision).

Více v přehledu rekordérů NorPix...

Logo
Top