kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

15. červen 2014

Mikroskopie s kamerami Basler

Vytvořil:

Tomáš Gřeš

Společnost Basler je aktivní v oblasti mikroskopie již mnoho let. Jejich kamery jsou designovány pro snadné použití se všemi typy mikroskopů. Kamery jsou malé, lehké, mají dostatečně vysoké rozlišení a rychlost a v kombinaci s vysokou spolehlivostí a kvalitou obrazu jsou ideální pro použití v těchto aplikacích.

Článek je převzat z blogu společnosti Basler AG.

Co přesně znamená „mikroskopie“?

Mikroskopové aplikace jakou používány jak ve výrobním průmyslu, tak v medicíně a přírodních vědách. Basler nabízí digitální kamery schopné pracovat v různých odvětvích, včetně kamer s vysokým rozlišením (až 14 MP), vysokorychlostních kamer (až 340 sn/s), anebo modely se zvýšenou citlivostí v blízkém infračerveném spektru (NIR).

V průmyslu se kamery používají pro detailní inspekci materiálů, povrchů, mikroskopických struktur a svarů. Jsou používány pro spolehlivou detekci mikroskopických objektů. Typické použití je ve světelné a konfokální mikroskopii.

Medicína a přírodní vědy typicky potřebují autentický živý obraz s barevnou věrností a vysokým kontrastem. Tyto požadavky předurčují použití kamer Basler ve většině typů mikroskopií – od světelné, fluorescenční a konfokální mikroskopie až po snímání živých buněk, automatizované snímání vzorků, mikro disekci a manipulaci.

Výběr kamery pro konkrétní aplikaci

Pod výše uvedenými odkazy naleznete příklady průmyslových a biomedicínských aplikací s doporučeními na konkrétní typy kamer. S dotazy nás můžete také kontaktovat, jsme připraveni Vám pomoci s výběrem vhodné kamery pro Vás.

Chci poradit s výběrem kamery

Logo
Top