kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

26. červen 2014

IP kamery s real-time funkcionalitou pro inteligentní dopravu

Vytvořil:

Tomáš Gřeš

Na kamerové systémy pro dopravu jsou kladeny specifické požadavky. IP kamery Basler nabízejí real-time funkce typické pro kamery ve strojovém vidění.

Na kamerové systémy pro dopravu jsou kladeny specifické požadavky. Tím hlavním je vysoká citlivost a dobrý dynamický rozsah při měnících se světelných podmínkách. Zvláště pro účely čtení registračních značek a rozpoznávání obličejů se používají kamery pro strojové vidění (Machine Vision Cameras), protože poskytují nekomprimovaný obraz, který je pro počítačové zpracování nejvhodnější.

Častým požadavkem je kontinuální snímání videa a jeho posílání do dopravního informačního centra. V takovém případě se použijí běžné IP kamery, které místo obrázků posílají silně komprimovaný datový proud, který je pro dálkový přenos a záznam vhodnější, ale pro zpracování obrazu se nehodí.

Proto firma Basler přišla s IP kamerami, které obsahují určité prvky kamer pro strojové vidění a umožňují získání nekomprimovaného obrazu. V praxi to funguje tak, že kamera kontinuálně snímá video a posílá jej do streamu (např. H.264). Ve chvíli, kdy přijde externí povel (např. z čidla přítomnosti vozidla), kamera sejme nekomprimovaný obrázek a pošle jej druhým kanálem ke zpracování do počítače. Sejmutí tohoto obrazu proběhne asynchronně, tj. co nejdříve od přijetí pulzu, a není závisle na frekvenci snímání videa. Ve video streamu tedy může dojít k výpadku jednoho až dvou snímků, což ale u živého videa nevadí. Viz obrázek:

Výhody IP kamer Basler pro ITS

  • Kvalitní CCD a CMOS senzory s globální závěrkou
  • Barevné kamery s přepínatelným IR filtrem pro noční snímání s IR přísvitem
  • Možnost automatického ovládání clony objektivu
  • Video stream s kompresí MJPEG, MPEG-4, H.264, multistreaming, AOI
  • Real-Time trigger s možností poslání nekomprimovaného snímku
  • Časová synchronizace (externí trigger, NTP)
  • Teplotní rozsah -10°C až 45°C

Robustnost a vynikající kvalitu potvrzuje také záruka 3 roky na veškeré kamery Basler. Další možnosti a parametry IP kamer Basler popisuje toto video.

Máte-li zájem si kameru vyzkoušet, nebo chcete-li poradit s výběrem kamery pro vaši aplikaci, neváhejte nás kontaktovat.

Logo
Top