kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

14. únor 2017

Frame grabbery Silicon Software se zpracováním obrazu na FPGA

Vytvořil:

Michal Kebo

Špičkové karty pro Camera Link, CoaXPress, Camera Link HS a GigE Vision mají možnost zpracování obrazu přímo na FPGA. Doba provedení algoritmu je v řádu mikrosekund. Vývojové prostředí VisualApplets se spoustou příkladů dovoluje i méně zkušenému uživateli rychlý vývoj algoritmu a jeho simulaci.

Logo Silicon Software

Naše společnost ATEsystem s.r.o. se stala oficiálním distributorem zachytávacích karet (frame grabberů) německého výrobce Silicon Software GmbH.

Frame grabbery

Hlavním produktem Silicon Software jsou frame grabbery pro vysokorychlostní komunikační rozhraní ve strojovém vidění: Camera Link, CoaXPress, CLHS a GigE Vision. Jejich vývojová platforma nazývaná microEnable IV a microEnable 5 umožňuje z pohledu uživatele poměrně jednotný způsob připojení kamer a sběr obrazu nezávisle na použitém komunikačním rozhraní.

Velkým benefitem karet Silicon Software je stabilita a spolehlivost přenosu dat jak na straně kamery, tak na straně PC! Frame grabbery umožňují přímý přístup do paměti (DMA), takže svou činností zbytečně nezatěžují procesor. Dalším velkým přínosem pro uživatele je rychlá instalace a bezproblémové zprovoznění, což není vždy obvyklé. Frame grabbery microEnable jsou přirozeně kompatibilní se všemi obvyklými standardy, a hlavě s kamerami naprosté většiny světových výrobců.

Silicon software rozděluje své karty do dvou vývojových větví:

A-series – pouze frame grabber

Pokud potřebujete pouze klasický frame grabber bez dalšího zpracování obrazu na FPGA, použijte tuto variantu frame grabberu. I tato varianta nabízí některé základní funkce, jako například: Kvalitní DeBayerizace, korekce vadných pixelů, korekce ztmavování okrajů, snížení šumu, správa digitálních I/O, atd.

V-series –frame grabber s konfigurovatelným FPGA

Frame grabbery s možností plného programování hradlového pole FPGA pro pokročilé zpracování obrazu. Umožňuje např. obrazové filtry (FIR), konvoluce, hledání hran, prahování, odstranění moaré, komprese do JPEG, atd. Pro programování FPGA poskytuje Silicon Software vynikající grafický nástroj VisualApplets.

VisualApplets

Grafické vývojové prostření VisualApplets je právě to, co Silicon Software odlišuje od ostatních výrobců frame grabberů. VisualApplets umožňují rychlý a efektivní vývoj algoritmu pomocí data-flow modelu, a to i bez znalosti programování FPGA. Součástí instalace je množství příkladů, které jsou připraveny k okamžitému použití. VisualApplets poskytují i podpůrné nástroje pro debugging, simulace, kalkulátory využití zdrojů apod.

Detailní popis možností a způsobu práce s VisualApplets připravujeme.

Produkty společnosti Silicon Software

Frame grabber microEnable 5 marathon pro CoaXPress

Frame grabbery pro CoaXPress

Nejrychlejší komunikační karty na světě pro rozhraní CoaXPress se čtyřmi koaxiálními vstupy.

Frame grabber microEnable 5 ironman pro Camera Link

Frame grabbery pro Camera Link

Nejrychlejší komunikační karty na světě pro rozhraní Camera Link se dvěmi vstupy.

Frame grabber microEnable 5 marathon pro Camera Link HS

Frame grabbery pro Camera Link HS

Komunikační karty pro nejnovější vysokorychlostí standard pro přenos obrazu. Jedná se o nástupce standardního Camera Link rozhraní.

Frame grabber microEnable 4 marathon pro GigE Vision

Frame grabbery pro GigE Vision

Programovatelné síťové karty pro gigabitový ethernet, s podporou posílání "action commands" v reálném čase. 

Externí frame grabber LightBridge pro Camera Link

Externí frame grabbery LightBridge pro Camera Link

Představuje nový přístup ke zpracování obrazu. Podporují všechny formáty Camera Link standardu a připojuje se k PC jako externí zařízení pomocí optických kabelů technologie Thunderbolt.

VisualApplets

Integrované vývojové prostředí VisualApplets

Vývojové rozhraní pro mnoho průmyslových aplikací, kde je potřeba zpracovat velké množství dat v reálném čase. VisualApplets umožňují uživatelský přístup k FPGA procesorům na různém hardwaru, jako jsou frame grabbery a průmyslové kamery.

Návrh kamerového systému a rozšířená podpora

Naše společnost ATEsystem s.r.o. jakožto distributor hi-tech kamer, objektivů a dalších komponent pro strojové vidění poskytuje nadstandardní technickou podporu a poradenství při řešení problémů spojených s návrhem a realizací komplexních projektů strojového vidění. Součástí našich služeb je také návrh vhodného komponentů pro konkrétní aplikaci, testy na vzorcích a možnost zapůjčení produktů k vyzkoušení.

Zobrazit nabídku produktů Silicon Software!

Logo
Top