kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

28. říjen 2014

Co uvidíte na veletrhu Vision 2014 ve Stuttgartu

Vytvořil:

Tomáš Gřeš

Už příští týden ve dnech 4.-6.10. proběhne nejdůležitější evropský veletrh týkající se strojového vidění v německém Stuttgartu. Podívejte se s námi, jaké novinky chystají přední světové firmy.

Basler (stánek 1E42)Basler dart

Jednodeskové kamery Basler dart

Basler představí zbrusu novou řadu single-board kamer určených pro vestavbu přístrojů, informačních kiosků, dronů apod. Kamery splňují standard USB3 Vision a díky vlastnímu SDK (pylon 4 Software Suite) je možné je programovat jak pro Windows, tak pro Linux a také na ARM platformě.

Basler beat12 megapixelové kamery Basler beat

Kamery řady beat jsou založeny na snímačích CMOSIS CMV12000. Komunikační rozhraní Camera link dovoluje poměrně vysokou rychlost snímání 62 fps při maximálním rozlišení 12 megapixelů. Kamery jsou vhodné například pro kontrolu desek s plošnými spoji, nebo velmi přesná měření rozměrů.

Objektivy Basler pro vysoké rozlišeníBasler Lens

V reakci na požadavky trhu vznikla řada objektivů Basler Lens pro formát 1/2.5“. Optický design je dimenzován pro senzory s 5 MP rozlišením a velikostí pixelu 2.2 mm. Perfektně se tak hodí například pro kamery acA2500 se snímači Aptina. Velkým benefitem je cena, která je řádově nižší, než u jiných objektivů se srovnatelnými parametry.

JAI (stánek 1F52)

JAI GO5 megapixelové kamery JAI GO s HDR režimem

Kamery JAI založené na velmi úspěšném senzoru Anafocus s rozlišením 5 megapixelů, které se dosud dodávaly v kamerách řady Spark. Nová série GO má čelní rozměry 29x29 mm a bude k dispozici pro rozhraní USB3.0, gigabitový ethernet a Camera Link. Velkým benefitem je možnost zapnutí režimu s vysokým dynamickým rozsahem (HDR). Kamery jsou připraveny pro použití jak v průmyslu, tak dopravních a dohledových systémech.

Supercitlivé řádkové kamery JAI Sweep

Ze spolupráce JAI s finskou firmou TVI vznikla mimořádná kamera SW-2000 s rozlišením 2048 bodů a maximální frekvencí 80 kHz. To, co kameru dělá výjimečnou je velký liniový snímač s pixely o velikosti 20 mm. Díky velké ploše snímače je kamera zhruba 4x citlivější než srovnatelné kamery.

CCS Europe (stánek 1G51)

Kombinované světlo CCSNa stánku CCS můžete vidět téměř kompletní portfolio světel pro strojové vidění. Jako novinka se představí složené světlo PDM, které v sobě kombinuje temné pole, kopulové světlo a koaxiální osvětlovač (viz brázek vlevo). Světlo je vhodné pro komplexní inspekci různorodých výrobků, například blistrů ve farmaceutickém průmyslu. Dále bude k vidění intenzívní osvětlovač LNIS pro inspekci hladkých fólií a lesklých materiálů, nebo nová generace světel typu dome HPD2.

Kamerový kryt autoVimation ColibriautoVimation (stánek 1D02)

Německý výrobce kamerových krytů autoVimation představí kryty Mamooth pro velké kamery s vnitřními rozměry 160 x 100 mm. S volitelným germaniovým sklem jsou tyto kamery vhodné i pro termovizní kamery. Dále uvidíte nové kryty Colibri (viz obrázek vpravo) pro malé kamery (formát 29 x 29 mm), kryty pro pravoúhlé inteligentní kamery a také chlazené kryty. Ke krytům autoVimation lze doplnit příslušenství, jak například vyhřívání, chlazení (peltier nebo vodní), vzduchová clona, různé druhy filtrů, integrované osvětlení apod.

Opto Engineering (stánek 1F44)

Plochý objektiv Opto EngineeringSvětově uznávaný výrobce telecentrických objektivů Opto Engineering představí speciální optiku určenou pro řádkové kamery. Ploché objektivy i osvětlovače jsou designovány pro použití v úzkých prostorech. Dále budou k vidění nové telecentrické objektivy s koaxiálním vstupem světla, optické prvky pro pravoúhlé snímání, beamsplittery a 360° objektivy.

Prstencové světlo Effilux EFFI-RingEffilux (stánek 1I61)

Francouzská firma Effilux představí svá světla pro velkoplošné osvětlení pracovního prostoru kamery. K vidění budou jak světla liniová a sloupcová, tak velké zadní osvětlovače, nebo strukturovaná LED světla. Novinkou pro tento rok je uvedení prstencového osvětlovače Effi-Ring s konfigurovatelným úhlem vyzařování (viz obrázek vpravo). Osvětlovače jsou k dispozici v celé šíři vlnových délek, včetně UV a NIR.

NorPix (stánek 1F15)

NorPix Web StreamerSoftwarová firma NorPix se dlouhodobě zabývá záznamem obrazu z průmyslových kamer a je autorem slavného programu StreamPix pro záznam obrazu z vysokorychlostních kamer. Na veletrhu Vision ve Stuttgartu nyní představí svůj nový produkt Web Streamer, který umožňuje přenést obraz z jakékoli průmyslové kamery na web, včetně kamer pro Camera Link nebo CoaXPress. Využívá k tomu i akcelerovanou hardwarovou kompresi do H.264.

Objektivy Computar pro ITSCBC Group (stánek 1A58)

Výrobce objektivů značky Computar se zaměří na objektivy pro větší formáty až do 4/3“. Objektivy jsou masivně rozšířené jak v průmyslových aplikacích, tak dohledových systémech. CBC se také zaměřuje na objektivy pro dopravu, které jsou optimalizované pro vzdálenosti 10 až 45 m při vysokém rozlišení.

BitFlow (stánek 1A05)

BitFlow Cyton CXPAmerický výrobce komunikačních karet BitFlow představí již šestou generaci frame grabberu pro sběrnici Camera link s názvem Axion CL, který je následovníkem populárního Karbonu. Dále bude k vidění frame grabber Cyton CXP pro připojení kamer přes vysokorychlostní rozhraní CoaXPress. Výhodou BitFlow je velmi spolehlivý přenos dat, množství nadstandardních funkcí a možnost implementace pro Windows i Linux.

Objektiv Kowa s P-IrisKowa (stánek 1I62)

Letos Kowa nabídne nové objektivy optimalizované pro dopravní aplikace (ITS). K vidění budou jak manuální objektivy pro snímače do 1“, tak objektivy s motorizovanou clonou P-Iris pro ovládání jasu kamerou.

Máte-li zájem domluvit si setkání s některým z našich dodavatelů, rádi vám zprostředkujeme přímý kontakt.

Chcete-li získat voucher pro vstup zdarma, kontaktujte nás do pátku 31.10.2014.

 

 

Logo
Top