kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

24. duben 2014

Boroskopická sonda pro inspekci dutin

Vytvořil:

Tomáš Gřeš

Boroskopické objektivy Opto Engineering série PCBP se používají pro vizuální a strojovou inspekci válcových dutin, jako jsou například čísti potrubí, vnitřní závity, vstupní otvory litých částí motoru a podobně. Objektiv umožňuje 360° pohled do vnitřku dutiny tak, že jednou kamerou je ve stejném okamžiku vidět celá stěna dutiny.

Objektiv je vhodný například pro tyto typy úloh:

  • Deformace trubek
  • Kontrola vnitřního závitu
  • Praskliny a nedolitky motorových bloků
  • Kontrola ložiskových bloků

Katadioptrický design objektivu umožňuje provádět inspekce s mnohem vyšším rozlišením a citlivostí než vláknové sondy a umožňuje 360° panoramatický pohled na vnitřní stěnu dutiny.

Zorné pole objektivuObjektiv PCBP je navržen pro použití s kamerami formátu 1/3" a 1/2" s megapixelovým rozlišením. Součástí objektivu je integrované difuzní LED osvětlení bílé barvy, které umožňuje dostatečně jasné osvětlení vnitřku zkoumaného prostoru. Přední optika je při poškození snadno vyměnitelná.

Objektiv je schopen zachytit dutiny o průměru 25 mm až 100 mm. Na průměru dutiny závisí také zorné pole, které je schopen objektiv zachytit, v rozsahu 9 mm až 53 mm.

Nízká hmotnost a kompaktní design objektivu dovoluje použití kamery s tímto objektivem například na rameni robota nebo motorizovaného pojezdu.

Ukázky a zajímavé odkazy

Vimeo: Ukázka použití objektivu PCBP s kamerou Basler ace v robotické aplikaci

Flickr: Ukázkové obrázky. DOPORUČUJEME!

Stránka výrobce (opto-engineering.com)

Testy a zápůjčky

Chtěli byste objektiv Opto Engineering PCBP použít ve své aplikaci? Využijte možnosti zaslání vzorku k otestování, nebo zapůjčení objektivu zdarma. Kontaktujte nás!

Logo
Top