kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

21. prosinec 2016

Basler zahajuje sériovou výrobu 3D kamer Time-of-Flight (ToF)

Vytvořil:

Michal Kebo

ToF kamery Basler jsou první průmyslové 3D kamery založené na technologii pulzního Time-of-Flight s rozlišením VGA v cenovém segmentu střední třídy. Díky snadné integraci a relativně nízké ceně nabízí prostor pro potenciální úspory v rámci systému, kdy jedna 3D kamera ToF může nahradit více 2D kamer.

Basler Time-of-FlightProzatím nabízela firma Basler pouze prototypové verze 3D Time-of-Flight kamer, po úspěšném testování kamer ToF klienty nyní rozjíždí sériovou výrobu. Kamery jsou vybaveny osmi vysoce výkonnými LED diodami v NIR (blízké infračervenému spektru). Basler kamery ToF vytváří 2D a 3D data najednou (vícedílný obrazem složený z mapy bodů, mapy intenzity osvětlení a mapy spolehlivosti měření). Pracovní rozsah kamery je 0 až 13,3 m, rychlost snímání 20 snímků za sekundu a přesnost měření +/- 1 cm (ve vzdálenostech 0,5 – 5,8 m). Kamera používá standardní rozhraní a protokol GigE Vision a nabízí výkonné funkce: HDR, multichannel, trigger nebo PTP.

Kamera Basler Time-of-Flight má uplatnění v celé řadě aplikací, včetně robotiky, průmyslové automatizace, logistiky i medicíně a přírodních vědách.

Naše společnost ATEsystem, s.r.o. je jediným, oficiálním distributorem Basler pro ČR a SR. Máte-li zájem o předvedení, zapůjčení či otestování kamer Basler ToF, neváhejte nás kontaktovat

Logo
Top