kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

5. listopad 2019

Basler MED ace pro medicínské aplikace s unikátními funkcemi

Vytvořil:

Filip Volný

Jak možná víte z našich stránek a předchozích novinek, kamery Basler řady MED ace, jejichž jsme oficiálními distributory, jsou vhodné pro medicínské aplikace a disponují mnoha obrazovými funkcemi, které u ostatních kamer nenajdete.

Kalibrace barev

V předcházející novince Kalibrace barev u kamer řady MED ace, jsme si ukázali, jak u kamer Basler MED ace správně kalibrovat barvy.

Nyní vám přinášíme i video, kde jsou jednotlivé kroky vidět. Vše je velmi jednoduché.

Color Calibration Tool

Pokročilé funkce Basler MED ace - Kalibrace barev

Dále vás chceme seznámit i s dalšími unikátními vlastnostmi těchto kamer pomocí živých ukázek, jak tyto speciální funkce fungují a co s nimi můžete dokázat.

Manuální úprava barev v obraze

Pro úpravu barev na kamerách MED ace můžete využít dva způsoby:

Prvním ze způsobů je nástroj 6-axis operator. Ten umožňuje uživatelsky velmi jednoduchou a efektivní úpravu barevného podání kamery. Máte možnost upravit odstín, sytost a jas každé barvy zvlášť, bez ovlivnění ostatních.

6-axis operator

Pokročilé funkce Basler MED ace - 6-axis Operator

Druhou variantou je naopak ovládání všech barev současně pomocí funkce HSBC. Opět můžete změnit odstín, sytost, jas a navíc i kontrast najednou.

HSBC

Pokročilé funkce Basler MED ace -

Automatická úprava barev a kontrastu

Upravit barvy a kontrast v obraze do původního stavu může být poměrně zdlouhavá záležitost. U řady MED ace však můžete využít automatické funkce Auto Color & Contrast, které zvýrazní přesně to, co potřebujete, a výsledný obraz tak vypadá velmi dobře.

Auto Color & Contrast

Pokročilé funkce Basler MED ace - Auto Color & Contrast

Funkcionalita PGI

Ani na kamerách MED ace nechybí stará známá funkce PGI. Pomocí ní můžete ještě více zvýraznit hranice objektů a celkovou ostrost obrazu.

PGI

Pokročilé funkce Basler MED ace - PGI funkce

Uživatelský set Light microscopy

Jak jistě víte, u všech standardních kamer Basler jsou k dispozici předdefinované konfigurační sety pro nastavení parametrů. Nicméně se příliš nevyužívají, protože v průmyslu jsou téměř pokaždé jiné světelné podmínky. V mikroskopii však takový konfigurační set význam má, jelikož osvětlení v mikroskopech je velmi často podobné. Pomocí funkce User Set "Light Microscopy" si tak můžete velmi usnadnit práci.

User Set "Light Microscopy"

Pokročilé funkce Basler MED ace - Uživatelský set "Light Microscopy"

Společnost ATEsystem je jediným oficiálním distributorem špičkových průmyslových kamer a komponent značky Basler pro Českou republiku a Slovensko. Máte-li o některý z produktů Basler či jiných z našeho širokého portfolia komponent pro strojové vidění zájem, nebo jen potřebujete konzultaci, neváhejte nás kontaktovat!

Logo
Top