kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

3. červen 2013

Basler ace USB3 Vision

Vytvořil:

Tomáš Gřeš

Osvědčené kamery Basler ace, tentokrát s rozhraním USB3 Vision

Basler uvádí na trh novou variantu kamer ace pro strojové vidění, tentokrát s novým komunikačním rozhraním USB 3.0.

Základní fakta o USB3.0

  • Datová propustnost 350 - 400 MB/s (podle řadiče)
  • Maximální délka kabeláže 3 - 5 m
  • Napájení z rozhraní (až 900 mA)

Samotné rozhraní USB3.0 je novou generací a podstatně vylepšenou variantou USB2.0 a je s ním zpětně kompatibilní. Oproti předchozí verzi má USB3.0 tato vylepšení:

  • Stabilnější a robustnější komunikace
  • Nižší zátěž procesoru počítače
  • Vyšší přenosová rychlost
  • Napájecí proud až 900 mA

Naopak, co je stejné, je velmi snadné připojení plug&play bez nutnosti konfigurace komunikace a napájení připojeného zařízení přímo z kabelu. Efektivní datová propustnost dosahuje až 400 MB/s. Z pohledu průmyslových kamer a strojového vidění se komunikační rozhraní USB 3.0 stává velmi moderní náhradou starších sběrnic USB2.0 a FireWire.

Standard USB3 Vision

Speciálně pro použití ve strojovém vidění byl asociací AIA (Automated Imaging Association) vytvořen standard a komunikační protokol USB3 Vision, který má velmi podobnou funkci jako GigE Vision pro ethernetové kamery. Standardizace protokolu a připojení umožňuje univerzální použití hardware i software se všemi kamerami, které tento standard podporují.

Kamery Basler ace

Kamery ace jsou jako první kamery na světě 100% kompatibilní se standardem USB3 Vision. V této chvíli je pokryto celé pásmo nejpoužívanějších senzorů s rozlišením VGA až 5 megapixelů. Seznam modelů kamer Basler ace k dispozici je uveden na této stránce. Oproti varinatě pro gigabitový ethernet jsou kamery o 13 mm kratší. Ceny kamer pro USB3 Vision jsou stejné jako pro GigE Vision. Kamery mají závit pro objektiv typu C-mount, volitelně také CS-mount. Pro externí synchronizaci jsou kamery vybaveny jedním digitálním vstupem a jedním výstupem. USB kamery jsou k dispozici se stejnými senzory jako gigabitové kamery. Postupně budou doplňovány další modely.

Je čas seznámit se s novou technologií

Nevíte, co vám nová technologie přinese? Nevíte, zda se hodí zrovna do vaší aplikace? Zavolejte nám a zajistěte si kameru k zapůjčení ještě dnes.

Otestujte kameru Basler ace USB3 Vison zdarma!

Logo
Top