kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

5. červen 2019

Basler ace 2: Nová generace kamer ace s unikátními funkcemi „Compression Beyond“ a „Pixel Beyond“

Vytvořil:

Michal Kebo

Německá firma Basler uvádí na trh novou generaci kamer: řadu Basler ace 2. Kamery mají optimalizovaný design hardwaru a nejnovější CMOS snímače, funkce Compression Beyond, Pixel Beyond a PGI, zaručují vyšší počet snímků za sekundu, nižší objem přenášených dat a vynikající kvalitu obrazu. Prozatím je modelová řada zastoupena čtyřmi modely „ace 2 Basic“ a čtyřmi modely „ace 2 Pro“. Všechny tyto kamery jsou vybaveny snímači IMX392 od společnosti Sony a nabízí rozlišení 2,3 megapixelů a až 160 snímků za sekundu.

Modelová řada Basler ace 2 zohledňuje rostoucí potřebu zákazníků po cenově efektivním řešení pro běžné aplikace, a to včetně zvýšených požadavků na výkon. Produktová řada ace 2 Basic je přizpůsobena standardním úkolům systému strojového vidění, zatímco řada ace 2 Pro je určena pro náročnější aplikace díky novým funkcím (např. Pixel Beyond či Compression Beyond).

Obě produktové řady, ace 2 Basic i ace 2 Pro, disponují nejmodernějšími CMOS snímači, optimalizovaným designem hardwaru a vylepšenou kvalitou obrazu. Obě řady jsou dostupné s rozhraním GigE Vision i USB3 Vision a lze je kombinovat s rozsáhlým příslušenstvím od společnosti Basler.


ace 2 Basic

Kamery z řady ace 2 Basic jsou navrženy pro běžné požadavky systému strojového vidění a zohledňují požadavky především na funkčnost a cenu v kombinaci s již známou kvalitou a spolehlivostí. První čtyři modely řady jsou vybaveny snímačem IMX392 od společnosti Sony, který nabízí rozlišení 2,3 megapixelů se snímkovou frekvencí 51 fps ve verzi GigE a až 160 fps s rozhraním USB 3.0.

           Platíte jen za to, co při nasazení kamer využijete. 


ace 2 Pro

Čtyři modely z řady ace 2 Pro, také se senzory Sony IMX 392, nabízí krom osvědčené sady funkcí PGI také dvě unikátní funkce, Compression Beyond a Pixel Beyond, které jsou patentovány společností Basler a které přímo přispívají ke zvyšování kvality systému strojového vidění.

          Produktová řada ace 2 Pro nabízí funkce, které nemají na trhu obdoby.

 

Compression Beyond

Tato funkce provádí kompresi obrazových dat přímo v FPGA kamery v reálném čase, aniž by došlo ke ztrátě kvality obrazu. V důsledku toho je k dispozici větší šířka pásma, což zajišťuje výrazně vyšší snímkovou frekvenci, zejména ve verzi GigE – dvakrát až třikrát vyšší frekvence v závislosti na obrazových datech. V případě potřeby mohou být data uložena v komprimované podobě v plném rozlišení, k čemuž však bude stačit podstatně menší úložná kapacita.

          Můžete používat stávající síťovou infrastrukturu a přitom dosáhnete mnohem vyšší frekvence snímání nebo využijete menší šířku pásma.

Pixel Beyond

Funkce používá interpolační metodu vyvinutou firmou Basler pro změnu velikosti pixelů. Podobně jako u běžných binning funkcí umožňuje tato funkce nastavení různých vlastností snímače. S Pixel Beyond mohou zákazníci například měnit rozlišení podle svých požadavků a snižovat tak množství přenášených dat. Pixel Beyond lze navíc použít k simulaci jiných snímačů s odlišnou velikostí pixelů.

          Můžete nastavit vlastnosti jakéhokoliv snímače, který již například není v prodeji. To umožňuje snadný upgrade vašeho systému na nejnovější technologii bez nutnosti celý systém strojového vidění překonfigurovat.

Logo
Top