kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

API – Application Programming Interface

Vytvořil:

ATEsystem s.r.o.

Sada funkcí pro programování aplikací v konkrétním programovacím jazyku.

API (Application Programming Interface) je součástí sady funkcí označované SDK (Software Development Kit) pro programování aplikací v konkrétním programovacím jazyku. Ve strojovém vidění jsou programové knihovny poskytovány například pro kamery (konfigurace a získávání obrazu), frame grabbery a také pro zpracování obrazu (vision funkce).

SDK je poskytováno výrobci kamer a zařízení obvykle zdarma a obsahuje API pro několik programovacích jazyků, obvykle pro C, C++ a C#. V některých případech jsou k dispozici také funkce pro grafický programovací jazyk LabVIEW. SDK obsahuje obvykle pouze funkce pro nastavení kamery a zachycení obrazu, nikoli však pro jeho vyhodnocení.

Specifika některých komunikačních rozhraní a protokolů:

GigE Vision a USB3 Vision:

Pro připojení kamery přes gigabitový ethernet a USB3.0 je obvykle třeba pouze SDK výrobce kamery. Obsahuje funkce jak pro nastavení parametrů kamery, tak pro získání obrazu.

Camera Link a CoaXPress:

Kameru a komunikační kartu dodávají obvykle dva různí výrobci. V takovém případě je nutno použít SDK výrobce kamery pro nastavení parametrů kamery. Pro zachycení obrazu je pak potřeba SDK od výrobce komunikační karty (frame grabberu).

Logo
Top