kontakt kamery@atesystem.cz
kontakt +420 595 170 472

Výrobní průmysl

Vytvořil:

ATEsystem s.r.o.

Příklady aplikací a případové studie ve výrobním průmyslu. Použití systémů strojového vidění například pro kontrolu přítomnosti dílů, robotické navádění, 3D měření a seřizování, atd.

Principy strojového vidění se masívně používají ve všech sférách výroby. Od jednoduché kontroly součástí, přes bezdotykové měření rozměrů, až po navádění robotů. V následující tabulce vám chceme ukázat možnosti využití kamer a doporučit vhodné produkty z naší nabídky.

Pro systémové integrátory: Chcete doporučit vhodné kamery a další komponenty pro váš projekt? Ochotně vám poradíme s výběrem a zaškolíme vás, abyste co nejrychleji dosáhli požadovaného výsledku kamerové inspekce. Samozřejmostí je možnost testování a zápůjček.

Pro výrobní podniky: Máte zájem o dodávku řešení na klíč? Rádi vám zprostředkujeme kontakt na dodavatele kompletních kamerových systémů pro váš obor. Spolupracujeme s českými i slovenskými firmami, které jsou předními dodavateli nejen kamerových systémů, ale i komplexních celků.

Automobilový průmysl

Automobilový průmysl

Kontrola přítomnosti součástí, měření tvaru plastů, kontrola světlometů, inspekce palubních přístrojů a displejů,  3D měření dílů, přesná navádění robotů.

Je vyžadována rychlá a jednoduchá inspekce pomocí inteligentních kamer nebo kamerových snímačů. Pro tyto účely nabízíme inteligentní kamery a systémy s přímým výstupem na PLC, nebo pomocí komunikace:

Inteligentní kameryKompaktní vision systémy CVS

Elektrotechnický průmysl

Elektrotechnický průmysl

Inspekce desek s plošnými spoji, měření polohy kritických součástek, kontrola kondenzátoru, odporů a čipů, kontrola správnosti zapájení.

Kritickým požadavkem bývá vysoké rozlišení a naprosto přesné zobrazení. U kontroly jednotlivých součástek je nutné použití makro objektivů:

Kamery JAI Spark (5-20 MP), Kamery Basler aviator (1-5 MP), Telecentrické objektivy, Čtvercové osvětlovače FPQ2

Polovodičový průmysl

Výroba waferů a polovodičů

Kontrola polovodičových vrstev a jejich poškození, průmyslová mikroskopie.

Vysoké rozlišení kamery a kvalitní mikroskopové objektivy jsou hlavní atributy průmyslové mikroskopie. Pro plošné skenování waferů jsou určeny řádkové kamery s vysokým rozlišením. Důležité je také velmi dobré barevné podání.

Kamery Basler ace (VGA - 14 MP), JAI 3CCD kamery, Řádkové kamery Basler Sprint (2-8k), Makro objektivy

Farmaceutický průmysl

Farmaceutický průmysl

Kontola blistrů, celistvosti tablet, hladina roztoku v ampulích, kontrola balení, textů, barev.

Ve farmaceutickém průmyslu je vyžadována 100% spolehlivost a rychlost kamerové inspekce a naprostá čistota prostředí.

Nerezové kamerové kryty, Kamery Basler ace (VGA - 14 MP)Zadní osvětlovače

Potravinářský průmysl

Potravinářský průmysl

Kontrola tvaru výrobků, plnění lahví, kvalita masa a procento tuku, kontrola celistvosti a barvy cukrářských výrobků. Inspekce čerstvosti ovoce a zeleniny, odhalování povrchových defektů. Třídění potravin.

Kontrola potravin může na jedné straně vyžadovat jednoduchou inspekci (tvar sušenek), na druhé straně může být potřeba sofistikované multispektrální zobrazení pro odhalení hniloby, vlhkosti nebo různých defektů ovoce. V mnoha provozech je vyžadována čistota a kamery musí být umístěny v nerezových krytech s vysokým krytím.

Nerezové kamerové kryty, Inteligentní kamery, Multispektrální kamery JAI

Sklářský průmysl

Sklářský průmysl

Kontrola tvaru, celistvosti a vnitřních vad sklenic a lahví. Odhalování vnitřního napětí pomocí polarizace.

Kamery Basler ace (VGA - 14 MP), Zadní osvětlovače, Polarizační filtry

Textilní průmysl

Textilní a papírenský průmysl

Kontrola celistvosti plátna, kontrola cizích těles a vláken v materiálu, kontrola potisku a barevnosti.

Naprosto jasně převažuje použití řádkových kamer pro inspekci rychle se odvíjející role materiálu. Pro velmi přesnou kontrolu barev a odstínů doporučujeme použití barevné 3CCD kamery.

Řádkové kamery Basler Sprint (2-8k), 3CCD a 4CCD řádkové kamery JAI

Válcovny a ocelárny

Válcovny a ocelárny

Kontrola povrchu plechy, odhalování vad. Kontrola tvaru hliníkových disků, Kontrola tvaru kolejnic.

Pro kontrolu průběžného materiálu se používají řádkové kamery. Vzhledem k náročnému prostředí je většinou nutné kameru a osvětlovač umístit do ochranného krytu.

Řádkové kamery Basler Sprint (2-8k), Kamerové kryty

Obráběcí stroje

Obráběcí stroje

Kvůli velkým rozměrům stroje strojník občas nemůže přímo vidět na kritické části stroje. Proto se používají kamery, které mají umožnit náhled a bezpečnou manipulaci s nástrojem. Pro tyto účely se hodí jednoduché kamery připojené k počítači nebo monitoru.

Kamery Basler ace (VGA - 14 MP)

Robotika

Robotika a 3D zobrazení

Pro přesné navedení robotu do správné pozice, nebo pro ověření rozměrů výrobku se velmi často používá stereo zobrazení pomocí dvou nebo i více kamer. Kamery na rameni robota musí být malé a velmi lehké, aby neomezovaly dynamiku robotu.

Kamery Basler ace (VGA - 14 MP), Kamery Basler dart embedded, 3D kamery Automation Technology 

Logo
Top